Zajímavosti v okolí

Ubytování v Jánských Lázních - Historie

Chcete vidět něco opravdu zajímavého ? Celé Lužické hory můžete shlédnout z nejvyššího vrcholu Luž nebo z rozhledny Hvozd.  “Horský expres” Vás pohodlně vyveze až k horským boudám na Hvozdu a Töpferu. Dobrodružná je skalní vyhlídka Scharfenstein. Odtud je nejlepší pohled na skalní hrad a klášter Oybin, který rozhodně musíte prozkoumat. Stejně jako jeho podhradí, obec Oybin, perlu Žitavských hor.

 Historický vlak tažený parní lokomotivou Vás přepraví po romantické úzkorozchodné železnici do Žitavy, příjemného města s řadou pamětihodností. V nedalekém Jonsdorfu navštivte oblíbený “Motýlí dům” s tropickou florou a faunou. Milovníky kulturních zážitků určitě potěší představení ve zdejším lesním divadle. Nebo se vydejte objevovat jonsdorfské skalní město, kde se v minulosti těžil pískovec na výrobu mlýnských kamenů.

 Zajímavá a poučná je interaktivní expozice Domu přírodního parku Žitavské hory ve Waltersdorfu. Během celého putování zdejším krajem budete obdivovat unikátní architekturu podstávkových domů. Bohatou a zajímavou historii můžete studovat na hradech Lemberk, Grabštejn nebo Tolštejn. A zajímavých míst v našem okolí Vás čeká mnohem, mnohem více. Přijeďte se přesvědčit!

Pro příjemné zážitky!

Poptávka

Apartmány

luž

Hvozd

Johannisstein

Ceník